Reklama

Tips & Tricks

Euro Truck Simulator 2 – jak pomalować swoją ciężarówkę

Gosia Mikowska

Opublikowany

Euro Truck Simulator 2 to symulator, w którym możesz poczuć się jak rasowy kierowca tira. Zarówno jeśli chodzi o prowadzenie pojazdu, jak i przede wszystkim o wygląd własnej ciężarówki, która wiadomo, powinna mieć niepowtarzalny styl.

Oprócz tuningu zewnętrznego, kluczowym elementem wizerunku jest oczywiście lakier. Na szczęście producent symulatora, firma SCS Software, postanowiła trochę rozpieścić fanów gry i w ostatnich tygodniach opublikowała 9 dodatków umożliwiających pomalowanie ciężarówki.

Euro Truck Simulator 2 – jak pomalować swoją ciężarówkę

Premier było tyle, że aż sami lekko się pogubiłam. Jeśli macie ten sam problem, oto zestawienie wszystkich zestawów lakierów do ETS 2 z ostatnich tygodni.

Polish Paint Jobs Pack – dla patriotów

Na pierwszy ogień idzie oczywiście dodatek najbardziej patriotyczny w treści, przeznaczony specjalnie dla polskich miłośników pojazdów ciężarowych. W Polish Paint Jobs Pack znajdziesz 4 wzory lakierów utrzymanych w biało-czerwonej kolorystyce, z motywami orła oraz polskiej flagi. Trzeba przyznać, że prezentują się doskonale.mody do euro truck simulator 2

Pobierz Polish Paint Jobs Pack.

Flip Paint Designs – dla lubiących odważne wzornictwo

mody do ets2Drugim, najciekawszym moim zdaniem, dodatkiem do Euro Truck Simulator 2 z kategorii lakierniczej jest Flip Paint Designs. Znajdziesz w nim aż 11 zróżnicowanych, wyrazistych motywów, które możesz wykorzystać do pomalowania wozu. Niektóre są na granicy ekstrawagancji, jak na przykład wzorek w tak zwaną panterkę.

dodatek do ets2

Pobierz Flip Paint Designs.

Metallic Paint Jobs – dla wielbicieli blasku słońca

mody do euro truck simulator 2Metallic Paint Jobs to pakiet 10 lakierów bazujących na specjalnych metalizujących składnikach. Mienią się one w zależności od kąta padania światła. Dodatek pozwala na samodzielne dobieranie zestawu barw, jakie mają składać się na gotową kompozycję.

symulator ciezarowek ets2

Pobierz Metallic Paint Jobs.

Brazilian Paint Jobs Pack – dla miłośników piłki nożnej

ets2W związku z odbywającymi się Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Brazylii SCS Software wydało specjalny dodatek okolicznościowy. Spodoba się on głównie fanom futbolu. Znajdziesz w nim wzory z motywami piłkarza i brazylijskiej flagi.

mody do euro truck simulator 2

Pobierz Brazilian Paint Jobs Pack.

UK / Irish / Scottish Paint Jobs Pack – dla fanów Wysp Brytyjskich

Jeśli jesteś osobą emocjonalnie związaną z Wyspami Brytyjskimi, możesz to teraz wyrazić korzystając z UK/ Irish lub Scottish Paint Jobs Pack. Ten dodatek pozwoli Ci pomalować twoją ciężarówkę we wzory brytyjskie, szkockie lub irlandzkie. Są to trzy oddzielne dodatki, a każdy z nich zawiera w sobie 4 motywy.
jak-pomalowac-ciezarowke w ets2

Canadian Paint Jobs Pack – dla marzących o wyjeździe do Kanady

najlepsze dodatki do ets2Podobnie jak w przypadku pozostałych dodatków, także ten powstał z myślą o najwierniejszych fanach – tym razem z Kanady. W lakierach dominują biało-czerwone kolory oraz oczywiście symbol klonowego liścia. W Polsce na pewno to DLC nie będzie cieszyć się szaloną popularnością, nie mniej jednak dodajemy go do naszej listy, żeby była kompletna.

Pobierz Canadian Paint Jobs Pack

USA Paint Jobs Pack – dla zakochanych w amerykańskich ciężarówkach

Amerykańskie ciężarówki to osobna kategoria maszyn, które przyspieszają bicie serca niejednego fana motoryzacji. Co prawda w ETS 2 nie mamy jeszcze takich cudów, ale za to możemy sobie teraz pomalować nasz ciągnik na wzór z motywem amerykańskiej flagi, Nowego Jorku czy Indianina.

paint-jobs-pack-pobierz

Pobierz USA Paint Jobs Pack

Jak zainstalować?

Dodatki dostępne są na Steam. Wystarczy je kupić i zainstalować. Następnie w grze trzeba podjechać ciężarówką do najbliższego warsztatu, gdzie możliwa jest zmiana lakieru. Warsztat znajdziesz w każdym mieście. Szukaj odpowiedniej ikonki na mapie.

Pochwal się dziełem na World of Trucks

Wydane w ostatnim czasie lakiernicze dodatki do Euro Truck Simulator 2 na pewno usatysfakcjonują tych graczy, którzy przykładają dużo uwagi do wyglądu swojego pojazdu. Tym bardziej, że gotowym dziełem można pochwalić się obszernej społeczności graczy w portalu World of Trucks.

Dla tych, którzy czują pewien niedosyt, podpowiadamy, że już niedługo pojawi się aktualizacja symulatora ciężarówek, która przyniesie kolejne, bardziej treściwe nowości w grze.

Inne powiązane programy:

Zobacz także:

Również może Cię zainteresować